Cirkovský Jiří

Vítám Vás na mých stránkách, které by měly seznámit případného návštěvníka s mou prací. Svůj životopis zde uvádět nebudu, přesto uvedu ve stručnosti mou cestu.

Během studií (propagační výtvarník + nástavba) jsem  se zaučil řemeslu knihařskému a měl jsem tu čest pracovat krom jiných tiskáren i v tiskárně cenin u pana Herčíka. Po studiích jsem nastoupil do grafického studia a po té na civilní službu ve školství. Ukončení civilní sužby znamenalo nástup v cestovní kanceláři na pozici správce výpočetní techniky. Po té opět výpočetní technika, tentokrát ve společnosti zaměřené přímo na toto odvětví. Ve chvíli kdy firma ukončila svou činnost jsem zvolil cestu soukromého podnikání v oblasti programování internetových stránek. Několik jsem jich opravdu vytvořil, ale bohužel jsem se nechal „napálit“ a tak vznikly i takové, které jsem nikdy nedostal zaplacené.

Tehdy jsem si našel původně brigádu, dnes hlavní výdělečnou činnost, fotografování nemovitostí. Dnes tedy fotografuji nejen nemovitosti, ale i svatby, společenské akce, firemní akce, přednášky, scenérie, historické památky atd…

Do konce školního roku 2007/2008 jsem spravoval počítačovou síť na základní škole Na Korábě, kde se mi povedlo sehnat sponzora a otevřít druhou učebnu výpočetní techniky. V roce 2008 jsem uspořádal výstavu „Historie Libně očima žáků a žáčků“, která čítala více jak 70 historických snímků horní Libně spolu se srovnávacími snímky, které jsem k této výstavě vytvořil. Zaznamenali jsme víc jak 250 návštěvníků během jednoho odpoledne. Výstavu jsme zopakovali v červnu stejného roku v trvání 2 dnů a doplněnou o další snímky. Návštěvnost byla skoro dvojnásobná a měla takový úspěch, že byla  na začátku roku 2009 (od 22. ledna 09) opakována s malými změnami v prostorách Libeňského zámku. Výstavatrvala až do konce května 2009 (nakonec byla 2× prodloužena pro velký úspěch).

Do roku 2011 jsem fotografoval pro realitní kancelář Babylon Reality s.r.o., kde jsem měl na starosti počítačovou síť od jejího vytvoření až po správu. Dále jsem fotografoval pro Expat Experts, Home for You a zároveň jsem působil  na Základní škole Dolákova na Praze 8.

V současné době fotografuji a vytvářím video-prohlídky nemovitostí pro více realitních kanceláří – viz www.realitnifo­tograf.cz.

Mimo tuto činnosti se zabývám i pragensií a tak se mi i v této oblasti povedlo jedno malé plus. Znovuobjevení fresek v Bretfeldově paláci (což bych bez bohužel již zesnulého Jana Nepomuka Assmanna nikdy nezjistitl) v Nerudově ulici. Fotografie fresek jsou k nahlédnutí pod tímto textem. A další mé kroky jsou jen ve hvězdách.

Přeji Vám krásnu prohlídku mých stránek. Cirkovský Jiří jiri@cirkovsky.cz